HERŞEY BURADA

Forumumuzadan Yararlanmak İçin Lütfen Üye Olunuz..!

Join the forum, it's quick and easy

HERŞEY BURADA

Forumumuzadan Yararlanmak İçin Lütfen Üye Olunuz..!

HERŞEY BURADA

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
HERŞEY BURADA

Karşılıksız Paylaşımın Tek Adresi

Okul Kayıtları Pazartesi Başlıyor

CoMPanY
    CoMPanY
    Moderatör
    Moderatör

Okul Kayıtları Pazartesi Başlıyor Empty Okul Kayıtları Pazartesi Başlıyor

Mesaj  CoMPanY C.tesi Mayıs 30, 2009 4:14 pm

Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, "Hiç bir surette velilerden önkoşul olarak bağış yapmaları istenmemeli" dedi.

İlköğretim okullarına kayıtlar Pazartesi günü başlıyor. Kayıtlarla birlikte bağış konusu da yine gündemde.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, okul yönetimlerini zorunlu bağış toplamamaları konusunda uyardı.

2009-2010 eğitim öğretim dönemi kayıtları başlıyor. Kayıtlar ile birlikte bağış polemiği de...

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Ankara'da buluşan il milli eğitim müdürlerini bağış konusunda kesin bir dille uyardı.

Bakan Çubukçu, "Hiç bir suretle velilerimizden okullara kayıt yaptırırken bir önkoşul olarak bağış yapmalarının istenmemesini ve bu konuda hassas davranılmasını önemle rica ediyorum. Bağış yapmanın ruhuna da aykırı olan bu yaklaşımdan özenle kaçınılması gerekiyor" dedi.

İlköğretim okullarına kayıtlar, Pazartesi gününden itibaren internet üzerinden yapılacak.

Ortaöğretime sınavla öğrenci alan fen ve anadolu liseleri dışındaki liselere kayıtlar ise Ağustosta gerçekleştirilecek.

Merkezi sınavla öğrenci alan ortaöğretim okulları da Milli Eğitim Bakanlığı'nın belirleyeceği takvime göre kayıt yapacak.

Okul kayıtları ilköğretimde olduğu gibi, ortaöğretimde de internet üzerinden gerçekleştirilecek. E- kayıtta öğrenci ikametine en yakın okula yerleştiriliyor.

Buna göre, kayıtlar ulusal adres veri tabanında kayıtlı adresler esas alınarak internetten yapılacak.

Kayıtlar okullar açılıncaya kadar devam edecek.

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 11:50 pm